پورتال معاونت آموزش متوسطه ستاد
کدمطلب: FqDqhTIL      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۰۴ ۰۸:۳۸:۲۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۸۷
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

جزئیات ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان/ سهم 65 درصدی علاقه و آزمون مشاوره‌ای در هدایت تحصیلی

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان مربوط به آزمون‌های مشاوره‌ای، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش‌آموزان‌ به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.

علی زرافشان در چهاردهمین همایش تجلیل از برترین‌های آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه 65 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان متوسطه، علاقه و آزمون مشاوره‌ای است، اظهار داشت: 30 درصد ملاک انتخاب رشته دانش‌آموزان مربوط به آزمون‌های مشاوره‌ای است که در مدارس برگزار می‌شود، 35 درصد بر حسب فرم نظرسنجی علاقه دانش‌آموزان‌ به رشته تحصیلی و 35 درصد، عملکرد و سوابق تحصیلی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش از افزایش گرایش خانواده‌ها به رشته علوم تجربی در سال گذشته خبر داد و افزود: تقاضای والدین و دانش‌آموزان برای ورود به رشته علوم تجربی بیشتر از ظرفیت مدرسه و معلمان بود و پاسخگویی به این میزان تقاضا ممکن نبود.

وی با اشاره به اینکه در شاخه فنی‌وحرفه‌ای 47 رشته و در شاخه کاردانش 150 رشته تحصیلی وجود دارد، یادآور شد: سال گذشته، برای ثبت‌نام دانش‌آموزان در رشته‌های فنی‌وحرفه ای، کاردانش، علوم ریاضی و فیزیک و علوم انسانی هیچ مشکلی وجود نداشت.

زرافشان با اشاره به اینکه دوره آموزش متوسط نیمه تخصصی است، یادآور شد: تأمین نیازهای جامعه بر اساس برنامه‌های هدایت تحصیلی با متوازن شدن رشته‌ها از اهداف برنامه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش افزود: تمام تلاش این وزارتخانه این است که با همکاری رسانه‌ها و مشاوران مدارس، آشنایی مطلوبی برای دانش‌آموزان و مربیان نسبت به شاخه‌های فنی‌وحرفه‌ای ایجاد شود.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه